Sasvim običan vikend od petka uveče do nedelje, od 17. do 19. marta 2017, a vrvelo je od događaja i napupelog proleća. Foto esej korzoportala.
St. Patrick’s Day obeležen je i ove godine u kafeu „Dublin“ kako dolikuje imenu kafane, u Gradiću, uz zeleno pivo.
Mamurna subota, osećam se kao ovi listovi koji se bore da ožive posle ledene zime. Biće nešto od nas… nadam se!!!
Prvi tekst koji pročitam svake subote u Kulturnom dodatku „Politike“ je na poslednjoj strani, na dnu – „Pop ćoše“ Vladimira Skočajića. On je postao moj muzički guru. Piše, ja zatim preslušavam i edukujem se. Nikad nije kasno.
Zamirisala/zasmrdela cela kuća! Dinstam sitno seckani kupus. Jednom godišnje ručak je – flekice s kupusom. Flekice (poveći kvadrati od testa) kupujem kod tihe žene na Ribljoj pijaci, kao i ostale testaste proizvode. Svaki put razmenimo po koju ljubaznu reč. Oblizujem se predstojećem obroku, ukućani… onako… reda radi.
Nedeljno jutro. Krajnje je vreme da obnovim lak na nožnim prstima. A i taj žulj… Sada ću…
Ostaci rođendanskog cveća od pre pet dana.
U nedelju u podne održan je građanski protest protiv iznenadnog i munjevitog prekrečavanja murala na zidu Gradske biblioteke u Novom Sadu, u ulici koja iz Dunavske vodi ka Trgu republike i Ribljoj pijaci, u četvrtak. Mural postoji od 2009. godine i delo je evropski poznatog autora Remeda. Mural istog autora postoji i u Beogradu. I sam Remed poslao je youtube poruku uoči protesta – „Želim svim ljudima da budu ono što jesu, da kažu ono što misle“. Sramota je da se uništavanje murala događa u gradu koji je Evropska prestonica kulture 2021. Pitanje okupljenih na protestu bilo je jednostavno – Ko je nalogodavac prekrečavanja?
Odosmo na spavanje. Soknice su na sigurnom, visoko, da ih ne bi izgrickao najomiljeniji član porodice (kome je unapred sve oprošteno).
Bojana Karavidić
PROČITAJTE I: novi-sad-mural-biciklistima-biciklom-u-evropu, tesla-i-pupin-na-muralima-u-pancevu, mural-stigao-svemira